Podlahové vykurovanie

EU-L-10

 DRÔTOVÁ ZÓNOVÁ REGULÁCIA TERMOSTATICKÝCH VENTILOV (10 ZÓN)  

Popis produktu

Drôtová zónová regulácia pre podlahové vykurovanie Séria 10 je rozšírenou verziou EU-L-5 s možnosťou vytvorenia až 10 zón.

Hlavná riadiaca jednotka EU-L-10 je iba zbernicou do ktorej sa dá pripojiť 10x bytový termostat (jednoduchý ON/OFF) a 50 termoelektrických pohonov ventilov (STT-230/2STT-230/2S) pomocou 18 výstupov. EU-L-10 má výstup 230V pre zap/vypínanie čerpadla a beznapäťový výstup pre ovládanie zdroja tepla. Tak napäťový, ako aj beznapäťový výstup je zap/vypínaný naraz, podľa potreby vykurovania z bytových termostatov s 2-minútovým oneskorením. Pre bezdrôtový prenos beznapäťového výstupu na ovládanie zdroja tepla alebo na prepojenie z hlavnou reguláciou (v mieste pripojenia bytového termostatu, napr.: EU-i-1 ) použijeme modul EU-262. 

V každej zóne musí byť pripojený bytový termostat. Pri výbere bytových termostatov je potrebné vedieť čo od nich očakávame. Na výber sú izbové regulácie ako pre EU-L-5s (napájané vlastnými batériami) alebo špeciálne, ktoré sú predurčené iba pre reguláciu EU-L-10 (napájané z regulácie EU-L-10).

Izbové regulácie predurčené pre L-10:

 • EU-R-10b umožňujú iba nastaviť stálu teplotu prostredníctvom tlačidiel + a -. Dodatočne môžete zmeniť hysteréziu. 
 • EU-R-10s PLUS už umožňujú okrem nastavenia dennej a nočnej teploty (komfortná a útlmová) aj nastavenie podlahovej teploty pri použití podlahového snímača teploty (NTC snímač).

Tam, kde nepotrebujete meniť teplotu počas dňa (chodba, skladovacie, odkladacie, pivničné priestory, garáž, šatník a pod.) stačí jednoduchý bytový termostat. V ostatných zónach, ktoré sú rozdelené na nočnú a dennú časť, je vhodné mať bytový termostat s možnosťou programu deň/noc. V zónach, ktoré majú veľké tepelné zisky (krb alebo iný interiérový zdroj tepla, slnečná strana a pod.) je vhodné zabudovať snímač teploty podlahy (NTC), ktorý Vám zabezpečí, že podlaha nevychladne a jej nábeh nebude trvať hodiny, aby bol dosiahnutý potrebný tepelný komfort.

 

Funkcie:

 • Možnosť obsluhy max. 50 termoelektrických pohonov (STT-230/2STT-230/2S) pomocou 18 výstupov:
  • 8 zón s 2 výstupmi (v prípade väčšieho počtu pohonov, možnosť zaťaženia výstupu max. 0,3A)
  • 2 zóny s 1 výstupom (v prípade väčšieho počtu pohonov, možnosť zaťaženia výstupu max. 0,3A)
 • Možnosť pripojenia po jednom izbovom regulátore pre každú zónu
 • jeden výstup 230V na čerpadlo,
 • beznapäťový výstup (napr. na ovládanie vykurovacieho zariadenia),
 • 2 minútové oneskorenie zapnutia výstupov: beznapäťového a čerpadla.

 

 

 

 

 

Týždeň

Návody na obsluhu

Záručný list

SYSTÉMY REGULÁCIE

KONFIGURÁTOR

Vyberte systém pre reguláciu vykurovania
vo vašej domácnosti

Pozrieť viac

DISTRIBÚCIA

Kde kúpiť regulácie

Pozrieť našu distribučnú sieť

Pozrieť viac