Izbové regulácie / bytové termostaty

Čo sú inteligentné regulátory/ termostaty izbovej teploty?

Moderné termostaty sú zariadenia, ktoré zaručujú presné meranie teploty v miestnostiach a pohodlné nastavenia v závislosti od preferencií užívateľa. Každý izbový termostat je testovaný, čo znamená, že bude spolahlivo fungovať dlhé roky. K zariadeniam patria dvojpolohové regulácie izbovej teploty s RS komunikáciou, ako aj regulácie určené pre plynové kotly s komunikáciou OpenTherm. Ide o veľmi citlivé zariadenia, ktoré zbierajú informácie o aktuálnej teplote v miestnosti a porovnávajú ju s teplotou nastavenou používateľom. Keď jeho hodnota dosiahne nastavenú úroveň, drôtový alebo bezdrôtový izbový regulátor odošle informáciu o potrebe zastaviť čerpadlo ÚK alebo vypnúť vykurovacie zariadenie.

Pre koho sú určené regulátory izbovej teploty?

Izbové regulátory sú zariadenia, ktoré možno bezproblémovo inštalovať v akejkoľvek budove. V rodinných domoch, nájomných domoch, bytových domoch, ako aj v triedach škôl, škôlok, hotelových izieb, penziónov a kancelárií. Zariadenia TECH Controllers kombinujú najdôležitejšie výhody zariadení domácej automatizácie: poskytujú tepelný komfort, úspory, ľahko sa inštalujú aj používajú a dobre vyzerajú v miestnostiach. Termostaty je možné inštalovať ako v novostavbách, tak v obývaných objektoch. Investor si môže zvoliť drôtový alebo bezdrôtový izbový termostat, s farebným alebo monochromatickým displejom, v čiernej alebo bielej farbe.

Aké sú výhody regulátorov izbovej teploty?

Inštalácia moderných izbových regulátorov v miestnostiach je odporúčaným riešením z mnohých dôvodov.

MERANIE TEPLOTY 24/7
MERANIE TEPLOTY 24/7 – izbové regulátory sú vybavené elektronickými displejmi, ktoré neustále zobrazujú aktuálnu teplotu v miestnosti s presnosťou 0,1°C.
MOŽNOSŤ DIFERENCIOVANIA TEPLOTY V MIESTNOSTIACH
MOŽNOSŤ DIFERENCIOVANIA TEPLOTY V MIESTNOSTIACH – vďaka izbovým termostatom vieme nastaviť vhodnú úroveň teploty v rozličných miestnostiach. Vybrané modely majú možnosť meniť teplotu v závislosti od dennej doby a dňa v týždni.
NIŽŠIE ÚČTY ZA VYKUROVANIE
NIŽŠIE ÚČTY ZA VYKUROVANIE – individuálna úprava prevádzkových parametrov každého izbového termostatu umožňuje znížiť náklady na vykurovanie, ktoré vynaložíme v prípade, že celý dom vykurujeme na rovnakú teplotu.
JEDNODUCHÁ OBSLUHA
JEDNODUCHÁ OBSLUHA – udržiavanie tepelného komfortu je veľmi jednoduché, pretože každý bezdrôtový, podobne ako drôtový, izbový termostat využíva na ovládanie len niekoľko tlačidiel. Jednoduché menu vám umožní rýchlo upraviť požadované parametre a pohodlne oddychovať v pohodlí domova.
POHODLNÝ VÝBER DIZAJNU DO KAŽDEJ IZBY
POHODLNÝ VÝBER DIZAJNU DO KAŽDEJ IZBY – regulátory izbovej teploty sú dostupné v univerzálnych farbách a vyznačujú sa príjemnou estetikou a malými rozmermi. Vďaka tomu v interiéroch vyzerajú dobre.
BEZPROBLÉMOVÁ INŠTALÁCIA V AKEJKOĽVEK BUDOVE
BEZPROBLÉMOVÁ INŠTALÁCIA V AKEJKOĽVEK BUDOVE – termostaty od TECHu zahŕňajú drôtové aj bezdrôtové modely, napájané na batérie alebo na 230 V. Vďaka tomu je možná inštalácia automatizácie bez väčších zásahov do existujúcej elektroinštalácie alebo inštalácie vykurovania.

Ako pripojiť regulátory izbovej teploty?

Izbové termostaty od TECH Controllers predstavujú celý rad produktov s rôznymi možnosťami inštalácie. Podľa elektroinštalácie a vhodnej prípravy je možné rozhodnúť sa, či využijete drôtový alebo bezdrôtový izbový termostat. Odporúčame však nepodnikať kroky na vlastnú päsť, ale vyhľadať pomoc odborníka ako pri výbere kabeláže, tak aj pri následnej inštalácii. Návod pre každé zariadenie obsahuje podrobné informácie o tom, ako pripojiť každé zariadenie.

Viac: https://tech-reg.sk/manuals

OČAMI ODBORNÍKA

Izbové regulátory patria medzi naše top produkty. Ponúkame veľa modelov. Zahŕňajú drôtové aj bezdrôtové zariadenia s monochromatickým alebo farebným displejom, jednoduchými ale aj pokročilejšími možnosťami. Zákazníci ich kupujú, pretože spájajú nadčasový dizajn s praktickým využitím. Ich použitie je tiež veľmi jednoduché.

FAQ

Ako fungujú elektronické regulátory teploty/ termostaty?

Izbový termostat snímajúci teplotu je zariadenie slúžiace na veľmi presné meranie teploty v miestnosti. V závislosti od užívateľom zadaných nastavení vysiela regulátor izbovej teploty informáciu o potrebe vykurovania alebo vypnutia vykurovania.

Ak je teplota v miestnosti:

  • Príliš vysoká - izbový termostat odošle správu centrálnej jednotke alebo vykurovaciemu zariadeniu, aby prestal vykurovať miestnosť.
  • Príliš nízka – izbový termostat posiela informáciu o potrebe vykurovania hlavnému regulátoru alebo vykurovaciemu zariadeniu.

Vďaka vhodne zvoleným termostatom dosiahnete tepelný komfort vo Vašej budove v každej miestnosti a za každých okolností. Ak je izbový termostat dodatočne vybavený snímačom teploty podlahy, možno teplotu v miestnosti definovať na základe teploty podlahy.

Ako ušetriť na kúrení?

Zabezpečenie tepelného komfortu v interiéri počas zimného obdobia je veľkou finančnou záťažou. Preto je veľmi dôležité vedieť s energiami hospodáriť rozumne a využívať spôsoby, ako znížiť tepelné straty. Nepochybne je jedným z najrozumnejších spôsobov kúrenia cielené nastavenie teploty každej jednej miestnosti v závislosti od jej účelu a dennej doby. Kúpeľňa by mala byť, podľa odporúčaní, najteplejšou miestnosťou v dome. Zatiaľčo kuchyňa a obývačka môžu byť, v porovnaní s kúpeľňou, udržiavané na nižšej teplote. Úplnie iná situácia je v spálni, kde je dobré nastaviť oveľa nižšiu hodnotu, pretože nižšia teplota podporuje nočný odpočinok. Podobne sa oplatí upravovať pracovný harmonogram izbových termostatov v závislosti od vašich aktivít a každodenných povinností. Už dávno je známe, že počas kratšej, či dlhšej neprítomnosti je najlepšie znížiť teplotu, aby sa zbytočne nekúrili prázdne miestnosti.

V prípade radiátorového vykurovania možno dosiahnuť výrazné úspory inštaláciou snímača otvorenia okna C-2n (pre prevádzku je potrebný radiátorový servopohon/hlavica).

Viac informácií na túto tému nájdete v materiáloch týkajúcich sa regulácie vykurovania radiátormi: https://tech-reg.sk/k/radiatorove-vykurovanie

Ktorý izbový termostat vám umožňuje riadiť teplotu podlahy?

V ponuke našej spoločnosti sú rôzne modely izbových termostatov, vrátane tých, ktoré umožňujú merať nielen teplotu vzduchu, ale aj teplotu podlahy. Je to možné pripojením snímača teploty podlahy k zariadeniu. Príkladom zariadenia je model EU-297v3 - dvojpolohový izbový regulátor. Po pripojení snímača umožňuje riadiť teplotu v miestnosti s prihliadnutím na teplotu podlahy. Touto funkciou sú vybavené aj izbové termostaty EU-292v3. Úlohou užívateľa je len definovať minimálne a maximálne hodnoty teploty podlahy. Vďaka tomu sa môžete vyhnúť napr. prehrievaniu podlahy.

Kde nainštalovať regulátor/ termostat/ snímač teploty doma?

Aby regulátor/ termostat /snímač správne fungoval, mal by byť umiestnený na vhodnom mieste a nemal by byť vystavený silnému slnečnému žiareniu, ani inému zdroju tepla. Je dôležité, aby bol takýto regulátor umiestnený tam, kde je teplota najstabilnejšia. Najlepšou voľbou budú vnútorné steny miestností. Je tiež veľmi dôležité, aby bol regulátor umiestnený na mieste, kde má voľný prístup vzduchu. A teda neodporúča sa Izbový regulátor inštalovať na miesta so sťaženou cirkuláciou vzduchu: za závesy, nábytok alebo radiátory.