INTEGRÁCIA INTEGRÁCIA

INTEGRÁCIA

Integrácia zariadení

Vďaka využitiu otvorených komunikačných protokolov a spolupráci s poprednými spoločnosťami v oblasti vykurovania a inštalácii umožňuje systém Sinum komunikáciu a ovládanie so zariadeniami ako sú:
• tepelné čerpadlá (Modbus RTU/TCP)  • rekuperácie (Modbus RTU/TCP)  • klimatizácie (Modbus RTU/TCP)  • merače energii (Modbus RTU)
• audio zariadenia (HTTP/MQTT)  • zariadenia TECH Controllers (TECH RS)

Navyše vďaka použitiu API a komunikačných protokolov môžeme so systémom Sinum zintegrovať oveľa viac zariadení.

Vďaka systému Sinum je možné všetky tieto zariadenia spravovať v jednom mieste z prostredia jednej aplikácie.

Rezervačný hotelový systém

Systém Sinum umožňuje integráciu s hotelovým rezervačným systémom Previo a HORES, s možnosťou rozšírenia o ďalšie systémy. Teraz môžete automaticky regulovať vykurovanie v izbách. Vykurovanie v izbe sa zapne počas trvania rezervácie a pri jej opustení automaticky prejde do úsporného režimu. Spravovať hotel alebo penzión nebolo nikdy také jednoduché.

Integrácia s poprednými výrobcami

Ovládajte hudbu vo svojom dome

Vďaka prepojeniu s audio zariadeniami máte možnosť zapnúť si svoju obľúbenú hudbu, keď prídete domov. Navyše vás teraz môže ráno zobudiť hudba, aby ste svoj deň začali príjemne. Obsluhujeme okrem iného:

  • Yamaha MusicCast
  • Volumio

TECH SBUS

Šifrovaný komunikačný protokol TECH SBUS umožňuje pripojenie drôtových zariadení systému Sinum k centrálnej jednotke. To umožňuje rozšíriť funkcionalitu celého systému o ďalšie moduly a zariadenia. Vďaka prepojeniu s ďalšími zariadeniami môžeme ich prevádzku využiť na automatizáciu a scény, pre ešte plnohodnotnejšie využitie systému Sinum.

TECH RS

Komunikačný protokol TECH RS umožňuje pripojiť až 4 zariadenia firmy TECH Controllers do centrálnej jednotky Sinum. Sú to napr. regulátory podlahového vykurovania, rekuperácie, tepelné čerpadlá, peletové kotly. Vďaka integrácii sa všetky nastavenia a parametre nachádzajú na jednom mieste, odkiaľ ich môžeme ovládať. Navyše vďaka automatizácii a scéne môžeme využiť ich prácu v spojení s inými zariadeniami. Aby ste mohli kompatibilné zariadenia používať, stačí ich zapojiť do centrálnej jednotky Sinum.

MODBUS RTU/TCP

Otvorený protokol typu Klient-Server, ktorý umožňuje ovládanie zariadení. Vďaka vstupu MODBUS RTU/TCP RS-485 v centrálnej jednotke Sinum môžeme ovládať akékoľvek zariadenie pripojené k nej. Stačí poznať príslušné adresy a kódy poskytnuté výrobcom zariadenia a celé ovládanie zariadenia prebehne vďaka centrálnej jednotke Sinum. Vieme zobrazovať a meniť parametre zariadenia a vďaka automatizácii a scéne môžeme ich prácu využívať v spojení s inými zariadeniami.

HTTP

Protokol pre komunikáciu so zariadeniami cez HTTP. Čoraz viac zariadení využíva možnosť pripojenia na internet, a tým umožňuje diaľkové ovládanie. Stačí, aby výrobca zariadenia poskytol API HTTP a vďaka integrácii s centrálnou jednotkou Sinum budeme môcť ovládať a zobrazovať informácie zo zariadenia. Navyše pomocou automatizácie a scén môžeme ich prácu podriadiť iným zariadeniam pripojeným k centrálnej jednotke Sinum.

Integrácia s meničmi

Vďaka integrácii s meničmi a meračmi energie systém Sinum umožňuje efektívne sledovanie a zobrazovanie údajov o výrobe elektriny. Integrácia systémov umožňuje používateľom neustále sledovať a optimalizovať výkon fotovoltického systému.

MQTT

Protokol na komunikáciu so zariadeniami, ktoré nevyžadujú veľkú šírku pásma. Je založený na prenose správ medzi klientmi prostredníctvom centrálneho servera – brokera. Prostredníctvom vhodných dopytov môže systém Sinum komunikovať so zariadeniami využívajúcimi tento protokol prenosu dát.