Regulácie vykurovania

Čo je regulátor teploty?

Regulátor teploty je moderné elektronické zariadenie, ktoré vám umožňuje rýchlo a presne riadiť teplotu v miestnostiach v závislosti od dennej doby, tepelných príjmov a strát miestnosti a preferencií používateľa. Vďaka regulácii teploty naučíte sa, ako získať a vyrábať tepelnú energiu vo svojom dome, administratívnej budove alebo budove na komerčné alebo verejné využitie. Esteticky dizajnované zariadenia sa vyznačujú množstvom dostupných funkcií, ktoré poskytujú flexibilné riešenia a rozmanité nastavenie pracovných parametrov tak, aby vyhovovali potrebám investora.

Komu sú určené regulátory teploty?

Moderné regulátory teploty sú určené pre všetkých, ktorí si chcú zabezpečiť úplný tepelný komfort vo svojom dome a znížiť existujúce náklady za vykurovanie. Veľký výber regulátorov zaručuje zhotovenie každej inštalácie v závislosti od potrieb realizácie.

Aké sú výhody regulátorov teploty?

Inštalácia regulátorov teploty má množstvo výhod. Tu sú tie najdôležitejšie.

VÄČŠÍ TEPELNÝ KOMFORT
VÄČŠÍ TEPELNÝ KOMFORT – v miestnostiach je optimálna teplota bez ohľadu na počasie vonku, pretože parametre si môžete kedykoľvek upraviť a prispôsobiť aktuálnym potrebám.
NIŽŠIE NÁKLADY NA VYKUROVANIE
NIŽŠIE NÁKLADY NA VYKUROVANIE – moderná automatizácia umožňuje výrazne znížiť účty za teplo dodané do miestností bez ohľadu na účel budovy alebo jej veľkosť.
POHODLNÉ RIADENIE VYKUROVACIEHO SYSTÉMU
POHODLNÉ RIADENIE VYKUROVACIEHO SYSTÉMU – vďaka elektronickým regulátorom teploty môžete neustále kontrolovať prevádzkové parametre inštalácie z pohodlia obývačky, bez toho, aby ste museli ísť do kotolne.
POHĽAD NA PARAMETRE NA DIAĽKU
POHĽAD NA PARAMETRE NA DIAĽKU – cez aplikáciu eModul môžete ovládať vykurovanie mobilom mimo vášho domova, odkiaľkoľvek, 24 hodín denne.
EFEKTÍVNA PREVÁDZKA INŠTALÁCIE
EFEKTÍVNA PREVÁDZKA INŠTALÁCIE – inteligentný manažment vykurovania umožňuje racionálne využívanie tepelnej energie, vďaka čomu nedochádza k nadmernému využívaniu prvkov systému a dlhšie fungujú efektívne.
PRISPÔSOBENIE POTREBÁM BUDOV
PRISPÔSOBENIE POTREBÁM BUDOV – veľký výber zariadení a početné možnosti konfigurácie umožňujú jednoduchý výber potrebných prvkov v závislosti od veľkosti budovy, účelu, počtu miestností, možností montáže a usporiadania miestností.

Ako si vybrať správny regulátor teploty?

Naša ponuka regulátorov teploty je veľmi rozsiahla. To vám umožňuje vybrať si systém, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Ak chcete starostlivo vybrať regulátory, aby vyhovovali potrebám vašej vykurovacej inštalácie, musíte si zvážiť niekoľko dôležitých hľadísk.

5 hľadísk, ktoré je potrebné zvážiť pred výberom zariadenia:

 1. Typ regulácie
 2. Počet zdrojov tepla v inštalácii: jeden alebo niekoľko
 3. Miesto ovládania: kotolňa, miestnosť alebo na diaľku
 4. Preferovaný spôsob inštalácie
 5. Prioritné funkcie

OČAMI ODBORNÍKA

Ako výrobca a distributor regulátorov dokážeme našim klientom ponúknuť zostavy zariadení, ktoré sú vhodné pre potreby ich inštalácie. Ponúkame drôtové aj bezdrôtové zariadenia s rôznym rozsahom podporovaných funkcií.

FAQ

Aké základné zariadenia sú zahrnuté v systéme riadenia vykurovania?

Všetko závisí od toho, o akom type vykurovacieho systému uvažujeme. Prevádzka podlahového vykurovania sa výrazne líši od radiátorového alebo zmiešaného vykurovania. Systém je riadený prostredníctvom komunikácie medzi nasledujúcimi zariadeniami:

 • Hlavné (nadradené) zariadenie z úrovne, ktorého môžete meniť prevádzkové parametre,
 • Meracie zariadenia (snímače alebo regulátory inštalované v miestnostiach, ktoré neustále merajú teplotu v zónach a prenášajú tieto informácie do hlavného zariadenia),
 • Vykonávacie zariadenia (v prípade radiátorového vykurovania ide o inštalované elektrické pohony, ktoré v závislosti od merania teploty uzatvárajú alebo otvárajú ventil radiátora).

Čo je regulácia kúrenia?

Riadenie vykurovacieho systému zahŕňa optimálny výber prevádzkových parametrov s cieľom dosiahnuť rovnováhu medzi tepelnou pohodou a nákladmi na vykurovanie. Automatizácia vykurovania umožňuje priebežnú úpravu parametrov v súlade s preferenciami užívateľa. Navyše, vďaka dostupným harmonogramom si zákazník môže vopred naplánovať, v ktoré hodiny dňa a v ktoré dni v týždni bude teplota v danej zóne. Rozvrhy je možné nastaviť až 7 dní vopred. Pri tomto riešení sa prevádzkové parametre inštalácie upravia v súlade s nastaveniami bez zásahu používateľa.

V akých budovách môže byť inštalovaný riadiaci systém vykurovania?

Systémy tepelného hospodárstva sú sady zariadení, ktoré je možné inštalovať do každého objektu bez ohľadu na jeho veľkosť, účel alebo iné prevádzkové parametre. Dostupné sú drôtové aj bezdrôtové inštalačné systémy, takže je možné ich inštalovať bez búrania stien a nákladnej rekonštrukcie celej existujúcej inštalácie. Veľkou výhodou regulátorov teploty je ich univerzálny, jednoduchý dizajn a farby, vďaka ktorým dobre zapadnú do klasického aj moderného usporiadania miestností. Jednoduchá obsluha systému umožňuje jeho riadenie takmer každému, bez predchádzajúcej prípravy.

Ako regulácia vykurovania ovplyvňuje úspory?

Automatizácia vykurovania bola navrhnutá tak, aby umožnila výrazné zníženie nákladov na vykurovanie. Samotná výška úspor závisí od toho, ako bude systém využívaný.

Úspory možno dosiahnuť každodennými návykmi, ako sú:

 1. Rozdielne teploty v miestnostiach v závislosti od ich účelu.
 2. Zníženie teploty pred spaním.
 3. Udržiavanie kontrolnej teploty (temperovanie) v nepoužívaných miestnostiach.
 4. Zatváranie dverí medzi miestnosťami s rôznymi teplotnými parametrami.
 5. Zníženie teploty, keď je budova prázdna.

Naruší inštalácia systému dizajn interiéru?

Regulátory teploty sú estetické zariadenia dostupné v bielej alebo čiernej farbe. Veľkou výhodou sú ich malé rozmery, vďaka ktorým sú zariadenia veľmi diskrétne. Dizajnéri pracujúci v TECH Controllers sa starajú o to, aby zariadenia určené na vnútornú inštaláciu boli vizuálne prepracované. Izbové regulátory dostupné v našej ponuke sú vybavené prehľadnými elektronickými displejmi a v závislosti od modelu aj dotykovými tlačidlami. Vďaka svojej primeranej veľkosti vyzerajú dobre na stene.

Dá sa systém ovládať na diaľku?

Možnosť diaľkového ovládania vykurovania závisí od zvolenej riadiacej súpravy. Zariadenia so vstavaným WiFi modulom,(napr. Sinum, WiFi 8S, série L-X, L-4X…) sú navrhnuté tak, aby používateľovi poskytli správu inštalácie na diaľku. Všetko, čo musíte urobiť, je stiahnuť si bezplatnú aplikáciu eModul, ktorá je dostupná pre iOS aj Android. Pre každé hlavné zariadenie obsahuje návod informácie, či je dostupná možnosť diaľkového ovládania a za akých podmienok.