Hlavná regulácia

EU-L-5s

EU-L-5s

DRÔTOVÝ REGULÁTOR PRE TERMOELEKTRICKÉ POHONY (8 ZÓN)

Séria 5s

NOVINKA! 

Regulátor EU-L-5s má oproti predošlej verzii možnosť napájať izbové regulátory priamo z lišty. K regulácii je možné pripojiť podomietkové izbové regulátory napájané na 230V: EU-297z v3 a EU-293z v3.

8-zónové regulátory pre podlahové vykurovanie – kontrola teploty v celom dome 

Aby ste získali konkrétne výhody pri montáži podlahového vykurovania, potrebujete riešenie, ktoré zaručuje účinné regulovanie vykurovania. Výberom kompletného systému regulácie podlahového vykurovania série 5s môžete dosiahnuť vysoký tepelný komfort pri oveľa nižších nákladoch a kedykoľvek ľubovoľne upravovať teplotu v miestnosti.

Drôtové regulátory podlahy série 5s umožňujú individuálnu reguláciu a zmenu teploty až v 8 vykurovacích zónach. Zariadenia sa veľmi ľahko konfigurujú a rýchlo rozpoznávajú ďalšie komponenty, ako sú snímače teploty.

Charakteristické pre reguláciu podlahového vykurovania sú čitateľné displeje, ktoré umožňujú priebežné riadenie prevádzkových parametrov a ich ľahké prispôsobenie individuálnym potrebám. Počet a typy jednotlivých komponentov je možné zvoliť v závislosti od vašich preferencií a vytvoriť tak systém, ktorý vyhovuje vašim očakávaniam. Individuálna regulácia teploty vďaka 8-zónovým regulátorom podlahového vykurovania umožňuje ešte väčšie úspory. Nastavenia je možné meniť v závislosti od dennej doby, typu miestnosti alebo vašich vlastných aktivít.

Regulácia podlahového vykurovania – najdôležitejšie prvky systému

Kompletný systém regulácie podlahového vykurovania série 5s sa skladá z:

  • regulátora termoelektrických pohonov CS-L-5s, ktorý ovláda prevádzku zariadení inštalovaných v miestnostiach;
  • izbových regulátorov umiestnených v jednotlivých zónach domu, ktoré vám umožnia meniť teplotu. Kompatibilné modely:
  • termoelektrických pohonov – ovláda termoelektrické pohony na ventiloch rozdeľovača podlahového vykurovania, zatvára alebo otvára prívod vody do jednotlivých okruhov v závislosti od signálu vysielaného izbovýmu regulátormi. 

Drôtové regulácie pre podlahové vykurovanie série 5 umožňujú ovládanie až 50 termoelektrikých pohonov. Na riadenie teploty v jednotlivých miestnostiach sa používa 8 izbových regulátorov. V regulácii sa nachádza beznapäťový výstup na ovládanie vykurovacieho zariadenie a tiež výstup na ovládanie podlahového čerpadla.

Regulácia vykurovania prospešná pre zdravie

Regulácia podlahového vykurovanie s pomocou moderných zariadení zvyšuje nie len komfort a pomáha vám šetriť, ale je prospešná aj pre vaše zdravie. Teplota v miestnosti ovplyvňuje náladu a koncentráciu. Nadmerné prekurovanie miestnosti a jej vysoká teplota negatívne ovplyvňuje zdravie človeka. Pomocou 8-zónovej regulácie podlahového vykurovania je možné nastaviť v každej miesnosti inú teplotu. Odporúča sa napríklad udržiavať vyššiu teplotu v kúpeľni a nižšiu v spálni. Správna teplota v dome udržiavaná pomocu regulátorov podlahového vykurovania vám umožní pracovať a odpočívať v pohodlných podmienkach. Opatrné hospodárenie s teplom v domácnosti navyše znižuje spotrebu prírodných zdrojov, a tým aj prospieva životnému prostrediu.