Vykurovanie v školách a vo verejných budovách – ako dosiahnuť tepelný komfort a znížiť náklady

Informácie a zaujímavosti   |   JasminSK   |   20.05.2020


Udržanie správnej teploty v základných, stredných, ale aj materských školách je veľmi dôležité pre zdravie a koncentráciu žiakov a študentov. Ak chceme čeliť tejto výzve, efektívny vykurovací systém nestačí. Kľúčom k úspechu je regulácia tepla v jednotlivých miestnostiach v závislosti od reálnych potrieb, kde tepelný komfort zabezpečuje moderný systém regulácie radiátorového vykurovania.

Vykurovanie v školách, ale aj zdravie a koncentrácia počas vyučovania

Fyzické podmienky v jednotlivých triedach majú výrazný vplyv na zdravie a koncentráciu detí počas pobytu v škole. Príliš vysoká, ale aj príliš nízka teplota v miestnostiach, je rušivým faktorom, ktorý spôsobuje zníženie koncentrácie a tým aj úrovne získavania vedomostí. Okrem toho, rýchle zmeny teploty počas presunov medzi triedami, stravovacím zariadením alebo telocvičňou vplývajú nepriaznivo na naše pocity a predstavujú väčšie riziko ochorenia. Takéto problémy je možné ľahko napraviť pomocou regulácie pre radiátorové vykurovanie.

Moderná regulácia v modernej škole

Regulácia teploty v miestnostiach s nainštalovanými radiátormi je vďaka moderným zariadeniam veľmi jednoduchá a efektívna. Elektrické pohony inštalované na radiátorovom ventile sú zariadenia ovládané bezdrôtovo pomocou hlavnej riadiacej jednotky (na výber sú rôzne varianty napr.: WiFi 8S, WiFi 8S MINI). V závislosti od nastavenia, vysielajú signál do pohonov o potrebe dokúrenia miestnosti alebo udržiavanie teploty na aktuálnej úrovni. Inštalácia celého systému regulácie nevyžaduje modernizáciu vykurovacieho zariadenia a ani dodatočnú kabeláž. Ide o praktický a časovo nenáročný spôsob, ako čo najskôr zlepšiť, optimalizovať tepelnú pohodu vo vzdelávacích zariadeniach.

Bezdrôtovo ovládané bytové termostaty umožňujú:

1. Presné meranie teploty v interiéri (aktuálna teplota zobrazená na displeji).

2. Optimálne nastavenie teploty podľa charakteru miestnosti (učebňa, jedáleň, telocvičňa, spoločenská miestnosť, šatňa, chodba atď.).

3. Pohodlné ovládanie v závislosti na dennej dobe a činnosti žiakov (udržiavanie teploty na komfortnej úrovni počas vyučovania, útlm teploty v čase, keď sú žiaci mimo školu: po ukončení vyučovania alebo cez víkendy).

Vďaka tomu, že ovládanie vykurovania v školách sa vykonáva cez aplikáciu, do ktorej zaregistrujeme všetky zariadenia (a nie nastavením jednotlivých radiátorov samostatne), celý proces riadenia tepla prebieha rýchlo, jednoduchšie a pohodlnejšie.

Šetrenie prostredníctvom riadeného vykurovania

Vytvorenie optimálneho teplotného prostredia v školách má ďalšiu dôležitú dimenziu – priamo znižuje náklady, ktoré znášajú miestne samosprávy. Vykurovanie škôl a vzdelávacích zariadení vzhľadom k ich veľkej ploche je obrovská časť nákladov na údržbu budov. Regulácia vykurovania v školách nielenže umožňuje optimalizáciu teplôt podľa činnosti študentov, ale vytvára aj značné úspory. Upustením od prekurovania miestností počas vyučovania a distribúcie tepla do prázdnych priestorov mimo vyučovania je možné znížiť náklady na kúrenie v školách. Ide nie len o veľkú úsporu energie, ale tiež o prejav príkladnej zodpovednosti za životné prostredie.

Vykurovanie v školách a vzdelávacích zariadeniach – lacnejšie a pohodlnejšie

Regulácia vykurovania v školách a iných vzdelávacích zariadeniach je skvelý spôsob, ako poskytnúť deťom správne podmienky pre vzdelávanie a platcom zase nižšie náklady na vykurovanie. Rodičia žiakov určite uvítajú toto riešenie. Regulácia radiátorového systému vykurovania sa dá jednoducho inštalovať kedykoľvek, pretože nevyžaduje použitie káblov. Primerané podmienky pre vzdelávanie prispejú k dosiahnutiu lepších výsledkov zo strany žiakov a študentov, ako aj k zníženiu rizika ochorenia, čo je neoceniteľné v období zvýšeného výskytu nachladnutia.

PÁČILO SA VÁM TENTO ČLÁNOK?


Môžete získať viac tohto typu obsahu prvý, stačí sa prihlásiť k odberu noviniek!Svoj komentárKomentáre

Žiadne komentáre